Stajnia Leśna Podkowa to pojedyncze gospodarstwo na uboczu, w pobliżu Pszczewa, w otulinie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego. Do najbliższej miejscowości – Zielomyśla jest niespełna 2 km odległości, a do większego, urokliwego Pszczewa około 4 km drogą asfaltową. Mimo, iż gospodarstwo znajduje się na uboczu łatwo do niego dojechać, gdyż od asfaltowej szosy dzieli je niespełna 350 m, a od przystanku autobusowego pół kilometra. W promieniu kilku kilometrów znajduje się także wiele pięknych jezior i tras turystycznych, również rowerowych.
Do dyspozycji naszych gości oddajemy przytulny kompleks: kuchnia/jadalnia z kominkiem, łazienkę z prysznicem oraz duży, wieloosobowy pokój na piętrze. Kuchnia posiada podstawowe wyposażenie: lodówkę, czajnik, kuchenkę, radio, garnki i naczynia. Można w niej samodzielnie przygotowywać posiłki lub też skorzystać z grilla i urokliwego miejsca ogniskowego. Duże zielone podwórko zapewnia miejsca parkingowe, oraz przestrzeń do zabawy z dziećmi.

 

 
Konie w naszym gospodarstwie mają swoje szczególne miejsce. Możliwość obcowania z nimi sprawia, że stajemy się lepsi, zdobywamy więcej zaufania do samych siebie i szacunku dla przyrody. Obecnie posiadamy dwanaście spokojnych koni, w tym dziesięć do jazdy wierzchem. Naukę jazdy konnej prowadzi wykwalifikowany instruktor, posiadający doświadczenie także w uczeniu dzieci. Dla początkujących proponujemy lekcje na lonży lub na ujeżdżalni. Osoby posiadające większe umiejętności mogą wybrać się z opiekunem na jazdę w terenie. Z końskiego grzbietu można podziwiać piękne uroki pobliskich jezior i lasów.

 

 

 

Stajnia Leśna Podkowa to miejsce, które powstało z pasji i marzeń założycielki – Joanny Niemirowskiej. Przez lata pracowała nad stworzeniem miejsca przyjaznego dla ludzi i zwierząt, w którym będzie można nie tylko pojeździć konno, ale i odpocząć od zgiełku cywilizacji, siedząc przy ognisku.
Być może dlatego jest to miejsce bardzo lubiane przez miłośników rajdów konnych i zwolenników odpoczynku w bliskości natury.

Facebook